מדד ערך חיי לקוח במודל SaaS

מדד ערך חיי לקוח Costumer Life Time Value) CLTV) בודק את ערך חיי הלקוח לאורך כל תקופת פעילותו כמנוי. מדד זה משפיע על רמת  ההשקעה שתעשה בגיוס לקוח, תמחור השירותים, הצעות נוספות ללקוח לאורך זמן ועוד.

המטרה של כל חברת SaaS היא לראות עליה במדד זה.

מדד ערך חיי לקוח במודל SaaS
CLTV – Costumer Life Time Value – ערך חיי לקוח

מדד חשוב זה בודק את ערך חיי הלקוח לאורך זמן. בעזרת הנתונים המתקבלים ממדד זה, נדע לקבל החלטות חשובות בנוגע להשקעה בגיוס לקוח, תמחור, הצעות ללקוח לאורך זמן ועוד.

במידה וחברות SaaS יסתכלו רק על נתון ההכנסה החודשי, הן ידעו מה השורה התחתונה בבנק (מול ההוצאות באותו חודש) אבל המידע הזה לא ייתן שום תובנות שעוזרות בקבלת החלטות.
לדוגמה, אם רוצים לדעת כמה כדאי לנו להשקיע בגיוס לקוח, חייבים לדעת מהו ערך חיי הלקוח (CLTV), כי אם הממוצע הוא גבוה, כי אנשים נשארים כמנויים לאורך שנים והרווח על הלקוח גבוה, כדאי ככל הנראה, להשקיע יותר כסף בשלב גיוס לקוחות חדשים.

סיכום ומסקנות:

לקוחות שנשארים לאורך שנים, לקוחות שרוכשים עוד פיצ'רים, לקוחות שמגדילים את מספר המנויים (לעובדים בארגון), לקוחות שהופכים לשגרירים ומפיצים את המוצר הלאה, הם לקוחות שהיינו רוצים לשכפל. ברגע שבו חברות מכירות לעומק את הלקוחות האידאליים שלהם, הם עושים את הקפיצה הגדולה להצלחה.
זה נכון לכל חברה אבל כאשר מדובר בחברות SaaS, המידע שנאסף על הלקוחות הוא האוצר וכאשר בודקים ובוחנים אותו לעומק ניתן להוציא ממנו תובנות שיביאו לשינויים ושיפורים באפליקציה, בהצעות ללקוחות, בתמחור ואפילו בשפה המיתוגית בה החברה פונה ללקוחות.

  • חברות SaaS חייבות להשקיע את המשאבים בצבירת מידע על התנהגות הלקוחות שלהם.
  • חברות SaaS חייבות להשקיע את הזמן בניתוח המידע שנצבר ובעזרתו להגיע להיכרות והבנה של הלקוחות האידיאליים.
  • חשוב ביותר, להפוך את המידע לצעדים מעשיים לשיפור המערכת ולשיפור חווית הלקוח, להצעות נוספות, פיצ'רים נוספים בתשלום ועוד.

אנו מתמחים בשיווק ופרסום דיגיטלי ובנוסף מעניקים ללקוחותינו מעטפת הכוללת הבנה מעמיקה בתחום ה-SaaS וניסיון עשיר בליווי חברות שעובדות במודל זה, הן באפיון והקמת הפלטפורמה עצמה, ניהול המוצר לאורך זמן והן בשיווק ופרסום בערוצי השיווק הדיגיטליים, ליצירת חשיפה ולייצירת שיפור בכל 4 המדדים החשובים למודל SaaS.

נשמח לעזור גם לכם, לייעץ וללוות אתכם במידה ואתם מתכננים להקים פלטפורמת SaaS או בשיווק פלטפורמה קיימת.
צרו קשר לשיחת ייעוץ ללא תשלום וללא התחייבות ׁׁ
או התקשרו אלינו : 054-6842164 שי

אנשים שקראו מאמר זה התעניינו גם ב: